Rozmiar: 29976 bajtów Rozmiar: 57415 bajtów
Powrót Rozmiar: 78655 bajtów
Amerykańska firma Saucony rozpoczęła produkcję butów sportowych w latach 70-tych i mimo licznych zawirowań, spowodowanych zmianami właścicieli, jej sprzedaż cały czas pnie się w górę.

Saucony Grid Chebacco - to przełajówka z wodoodporną cholewką

waga 315 gm

But posiada amortyzację na na pięcie - GRID .

Grid to wkładka amortyzacyjna umieszczona z tyłu buta.Grid to przestrzenny amortyzator wykonany z linek hytrelowych ułożonych naprzemiennie tak jak w rakietach tenisowych .

Grid ułożony jest pod kątem 30 % w stosunku do osi poziomej buta , w tej pozycji działa optymalnie , zwiększając zarówno amortyzację jak i stabilność. Dodatkowym - marketingowym chwytem, jest zainstalowanie okienka w podeszwie zewnętrznej, przez które można zobaczyć GRID Wysokie kołki zwiększają trakcję buta i poprawiają amortyzację . Odstające kołki, narażone są oczywiście na zwiększone tarcie. Mimo tego dzięki użyciu włókien węglowych w gumie, ich żywotność pozostaje dostatecznie duża . Tył jest wąski i wspaniale otula ścięgno Achillesa oraz trzyma piętę.

Rejon śródstopia zdobi mocny plastikowy stabilizator który nie pozwala na nieprawidłowe skręcanie obu części buta (pięta i część przednia ) w czasie biegu.

Cena: około 220 zł