Rozmiar: 29976 bajtów Rozmiar: 10922 bajtów
Powrót Rozmiar: 11047 bajtów
Amerykańska firma Saucony rozpoczęła produkcję butów sportowych w latach 70-tych i mimo licznych zawirowań, spowodowanych zmianami właścicieli, jej sprzedaż cały czas pnie się w górę.

Saucony wylansowała kilka słynnych linii produktów, takich jak: Shadow, Hurricane, Jazz czy Omni .

W 2005 roku Saucony Grid OMNI 5 dostał nagrodę, w swojej klasie, przyznawaną przez biegaczy w USA na podstawie liczby głosów .

Firma Saucony doskonale jest znana profesjonalistom szczególnie na drugiej półkuli. W Polsce znana jest jako sponsor np. Michała Bartoszaka - naszego olimpijczyka sponsorowanego przez tą firmę od 4 lat.

But przeznaczony jest do treningu biegowego zarówno na asfalcie jak i w terenie .

Wykonywany jest przez producenta w dwóch wersjach - moderate ( dla użytkowników do 80 kg .) i ultimate ( dla użytkowników powyżej 80 kg ). Wersje różnią się od siebie zakresem szarej strefy w wersji ultimate szara strefa jest dłuższa i zajmuje około 3/4 długości podeszwy . Szara strefa to inaczej zbita strefa EVA (Ethylo-Vinilo-Acetat) zainstalowana po wewnętrznej stronie podeszwy środkowej stabilizująca stopę . But posiada zarówno amortyzację na śródstopiu - HRC jak i na pięcie - GRID . HRC- wkładka amortyzacyjna umieszczona z przodu buta . Grid wkładka amortyzacyjna umieszczona z tyłu buta jest to przestrzenny amortyzator wykonany z linek hytrelowych ułożonych naprzemiennie tak jak w rakietach tenisowych . Grid ułożony jest pod kątem 30 % w stosunku do osi poziomej buta w tej pozycji działa optymalnie zwiększając zarówno amortyzację jak i stabilność. Dodatkowym - marketingowym chwytem, jest zainstalowanie okienka w podeszwie zewnętrznej, przez które można zobaczyć GRID Wysokie kołki w kształcie trójkąta charakterystyczne dla butów Saucony zwiększają trakcję buta i poprawiają amortyzację . Odstające kołki, narażone są oczywiście na zwiększone tarcie. Mimo tego dzięki użyciu włókien węglowych w gumie, ich żywotność pozostaje dostatecznie duża . Zewnętrza strona buta wykonana jest z anty poślizgowej gumy . Tył jest wąski i wspaniale otula ścięgno Achillesa oraz trzyma piętę. Podeszwa posiada system kanałów i nacięć mających za zadanie szybsze przechodzenie buta z fazy uderzenia o podłoże do etapu wybicia . Rejon śródstopia zdobi mocny plastikowy stabilizator który nie pozwala na nieprawidłowe skręcanie obu części buta (pięta i część przednia ) w czasie biegu.

Cena : około 350 zł